Persze nem nekem köszönhetően, hanem Tamás profizmusának !
A fotózás reggelén már izgatottan vártam, hogy végre elkezdődjön az amiért már hosszú hetek óta dolgozom és végre láthassam a munkám eredményét .
30 tortát készítettem és mind egy kicsit a szívemhez nőtt, mert valahol ez most egy önmegvalósítás, kiteljesedése a tudásomnak és az érzéseimnek. Szerettem volna valami szemet gyönyörködtetőt és kápráztatót készíteni, amiből mindenki megtalálhatja a hozzá legközelebb állót . A legelső tortáknál még arra gondoltam, hogy nem fogok a tavalyihoz hasonló színekben és formákban változatos tortákat készíteni, inkább egy-két séma alapján fogok dolgozni. De ahogyan belemerültem és mentek a hetek , azon vettem észre magam, hogy már mindenféle színben pompázó tortám van. Mindig újabb és újabb ötletem lett és minden nap történt valami, ami megváltoztatta az elképzeléseimet. Végül lett : klasszikus, modern , kicsit elvont és romantikus hangulatú is .
Színekben nem tudtam meghazudtolni magam és készítettem jó néhány fekete-fehér tortát, de van ekrű és fehér színben kivitelezett darab is . A régi nagy kedvencem is visszatért és ez nem más mint a zöld. A már ismert virágaim mellett új virágokat is készítettem jó néhány fazonban. Ha a virágok méreteit tekintve nézem , most a megszokottnál is impozánsabb, már-már monumentális méretű darabokat is készítettem. néhány virág készítése meghaladta az 5 órát is . Igyekeztem a tőlem megszokott eleganciát és igényes kivitelt biztosítani és minden munkámban felfedezhető a stílusom, de valahogy most mégis minden más lett .
Továbbra is szívesen használtam szalagokat és brossokat kiegészítőként , de ez alkalommal szélesebb választékban mint valaha. Nem készítettem vicces és meghökkentő tortákat mint máskor , most csak a stílusos kivitelezésre hangoltam magam és a tortáimat.
A fotózás nagyon jó hangulatban zajlott , hála Kövesdi Réka és Kaunitz Tamás szakértelmének.
A fotók csodálatosak lettek. Öröm volt nézni ahogyan a munkáim egy másik dimenzióban életre kelnek . A részletfotók szinte más megvilágításban mutatják a tortákat és a virágokat, kihozva az aprólékosan kidolgozott részleteket.
A torták fotózása után készült pár fotó rólam is és bár nem szeretem a dolognak ezt az oldalát, de végül nem lett túl feszengős egyik kép sem. Be kell látnom, hogy szükséges az arcomat is adnom a munkáimhoz, mert így lesz kerek a történet.Személyesebb a kapcsolatom a vendégekkel és a blogbéli ismerőseimmel. Ha nem bánjátok akkor megosztok veletek néhány képet a fent említettekből . A képek a Matias Cukrászda műhelyében készültek és nem egy előre elkészített díszletben, ettől is lett szerintem életszagú és természetes. Nem mesterkélt és megtervezett képekről van szó, hanem a pillanatot ragadta meg Tamás....szerintem nagyon jól :)
Remélem mindenkit nagyon kíváncsivá tettem a beszámolóval és felkelti azok érdeklődését is, akik eddig nem voltak rendszeres olvasói a blognak. Számomra a legfontosabb, hogy minél több ember érdeklődjön a cukrászat iránt , a tortakészítés szeretetével szeretném megfertőzni a világot, mert ez a lehetőségek és a kreativitás kimeríthetetlen tárháza.
Ajánlom mindenki figyelmébe Az A.F.Stúdió munkásságát, érdemes megnézni a fotókat!
(A képre kattintva megtekinthető)
És egy kis kedvcsináló :)








